Hikayemiz

Pomelo

Kurucusu Zeynep Akşehirlioğlu’nun tutkusunu işi haline getirmek arzusu ile içinde olduğu kurumsal hayattan ayrılıp girişimciliğe uzandığı bir hikayedir Pomelo…

“Good, fresh, tasty” sloganı ile Maslak’da Oto Sanayi’nin içinde yeni bir soluk olarak yer alan Pomelo; modern dokunuşlarla güncellenmiş sağlıklı ev yemekleri ile lezzetin, erişilebilir fiyat ile kaliteli hizmetin, stil ile mekanın buluştuğu bir kaçış noktası.

Ateş tuğlası duvarları, eski tip mozaik zeminleri, yüksek tavanları ve demir kapıları korunarak dekore edilen mekanda bir yanda dünyanın en iyi graffiti sanatçılarından Leo Lunatic’in uygulamaları ile karşılaşırken, diğer yandan Mossquote tarafından mekana özel tasarlanan dikey bahçe içinde öğle yemekleriniz için lezzetli kaçamaklar yapabilir, ya da öğle yemeği saatleri dışında iş ve/veya arkadaş toplantılarınız için Pomelo’nun keyifli köşelerinden birini dilediğiniz ikramlar eşliğinde kullanabilirsiniz.

Zeynep Akşehirlioğlu

Ankara’dan İstanbul’a, İstanbul’dan ABD’ye oradan da yine İstanbul’a uzanan bir hikayenin kahramanı Zeynep.

TED Ankara Koleji ve Koç Üniversitesi’nin hemen ardından gittiği New York’ta yüksek lisans yapan Zeynep; o yıl sağlıklı beslenmeyle tanıştı… Sağlıklı lezzetler ve yemek tarifleri, farklı tatta çaylar, birbirinden ayrı kokuda ve renkteki baharatlar o dönem Zeynep’in hayatına renk kattı. Yemek-içmek konusunda çocukluğundan bu yana sahip olduğu tutkusu giderek daha da derinleşmeye başladı.

Türkiye’ye döner dönmez başladığı kurumsal hayat içinde, bir noktadan sonra mutlu olamayacağını anladı Zeynep. Çünkü o, tutkusunun peşinden gitmek istiyordu. Aklında, kurumsal hayatta çalışırken öğle yemeklerinde gitmeyi hayal ettiği bir yeri yaratma düşüncesi vardı hep. Bu mekan, öğle yemekleri arasında çalışanların ruhlarını dinlendirdikleri, yemek yerken hem lezzetten hem de ortamdan keyif aldıkları bir mekan olmalıydı. İşte misyonu buydu: Çalışanlar için lezzetli bir kaçış noktası yaratmak istiyordu!

Bu hayal ile yola çıktı ve restoranını açmak için kendisini yansıtacak sıradışı yerler bakmaya başladı Zeynep! Maslak Oto Sanayi’ne geldiğinde bu bölgeye bayıldı, ona göre burası tam bir Brooklyn’di!

Bulduğu yerin, kırmızı kiremit duvarları ile çok karakterli ve insana huzur veren bir yapısı olduğunu hissetti. “Good-fresh-tasty” sloganı ile yarattığı restoranında bu huzura, hem Pomelo’nun enerjisi, hem de sağlıklı lezzetleri eklenecekti.

İçeride hem Ankara’yı, hem İstanbu’u, hem de New York’u bulmuştu Zeynep… Burada hem Amerika’nın bireyselliğinin zevkini, hem de Anadolu’nun esintisini, huzurunu yaşayabilecek ve yaşatabilecekti artık.

Şimdi Zeynep’in tek istediği, insanların gün içinde yaşadıkları streslere küçük bir mola vererek Pomelo’ya gelmesi ve ”kaliteli-taze-lezzetli” öğle yemeklerini tatması…

Zeynep artık her gün Pomelo’da… Öğle yemeklerine yetişemezseniz de dert etmeyin… Sizi, iş ve arkadaş toplantılarınız için de bekliyor olacak.